Наш Избор

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Српскиот патријарх Порфириј утре во посета на манастирот Богородица во Калишта а потоа во Охрид

Македонската православна црква – Охридска архиепископија, односно Дебарско-кичевската епархија Охрид соопшти дека утре во манастирот Рождество на Пресвета Богородица –...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Не поминаа ни седум дена, а веќе е уништен муралот на ,,Браќа Миладиновци,, во Струга

Минатиот понеделник здружението ,,Аква,, се пофали со своето дело кое претставува заштитен знак на Струга, муралот кој напорно го правеа...

Top NewsАктуелноНаш ИзборНаш изборОхридПоследни Вести

ПУПЕ КОМПАНИ веќе традиционален превозник на митинзите на ВМРО ДПМНЕ од Охрид

ВМРО ДПМНЕ вчера го организира според проценките на многумина најголемиот митинг одржан во Македонија до сега. Странските медиуми јавуваат дека...

1 377 378 379 445
Page 378 of 445