Наш Избор

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) По вчерашното невреме во с.Љубаништа, дежурните екипи од ЈП Охридски Комуналец повторно на терен од раните утрински часови

По вчерашното невреме во с.Љубаништа, дежурните екипи повторно на терен од раните утрински часови По невремето што вчера попладне го...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Педесетница- Слегување на Светиот Дух на апостолите – Духовден педесет дена по празникот Воскресение Христово

Празникот Педесетница, во народот познат како Духовден, е посветен на настанот на слегувањето на Светиот Дух врз апостолите, на педесеттиот...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Пецаков: Екипи на ЈП Охридски Комуналец на терен во Љубаништа, се очекува патниот правец да биде во целосна функција.

По денешното невреме што го зафати пределот околу селото Љубаништа, веднаш на терен излегоа екипи на ЈП "Охридски комуналец" опремени...

1 191 192 193 418
Page 192 of 418