Наш Избор

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Пецаков и Донев на промоцијата на книгата „Манастирите во Дебарско – Кичевската Епархија“

Во Светиклиментовиот манастир на Плаошник во Охрид, денеска се одржа промоција на книгата „Манастирите во Дебарско – Кичевската Епархија“. На...

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Огромен успех на студентите од ФТУ на XVIII меѓународен гастрономски натпревар во Истанбул – освоија две златни, една сребрена и три бронзени медали

Тимот студенти на насоката Гастрономија од Факултетот за туризам и угостителство-Охрид забележа огромен успех на XVIII меѓународен гастрономски натпревар во...

АктуелноИздвојувамеНаш ИзборОхрид

Владата го усвои законот за легализација на дивоградбите, но нема легализиција за објекти во заштитен појас на Охридско крајбрежје

Владата го усвои новиот закон за легализација на дивоградбите и ќе го достави пред пратениците. Ќе можат да се легализират...

АктуелноНаш ИзборОхрид

Китески: Директорите на ОУ “Св. Климент Охридски”, “Христо Узунов” и “Григор Прличев” во општина Охрид работеле незаконски

Ветивме транспарентност и отчетност и така ќе работиме до последниот ден на нашиот мандат! Ветивме промени и нов концепт во...

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Долгот на Општина Охрид заедно со ЈП е 22 милиони евра

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков на денес одржаната прес конференција  информира за затекнатата финансиска состојба на општината и јавните претпријатија....

1 192 193 194
Page 193 of 194