Македонија

АктуелноМакедонијаОхрид

Во Струшкиот суд започнува судењето за гинекологот кој на родилка и извади матка, јајник и бубрег

Во Струшкиот суд започнува првото рочиште против докторот гинеколог Мухамед Асани, кој на родилката Јилдиз Веаповска и извади бубрег, матка...

АктуелноМакедонија

Вселенската Патријаршија ја призна Охридската Архиепископија за канонска, за автокефалност и натаму ќе се преговара

Со одлуката на денешното заседание на Светиот Синод на Вселенската Патријаршија, возглавен од Неговата Сесветост, Патријархот Вселенски г. г. Вартоломеј,...

1 11 12 13 16
Page 12 of 16