АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Годинава по 54-ти пат Долно Дримколски Илинденски средби, Луково 2022

На 31 – јули во село Луково ќе се одржи 54-то издание на манифестацијата „Долнодримколски Илинденски Средби“ – Луково 2022 година. Свеченото отварање е закажано за 29-ти јули со богата културно уметничка програма на која ќе настапат музичките уметници Виданка Георгиева и Мирослав Мирчески.

– Повелете на дружба, рекреација и забава. Фудбалските натпревари ќе се играат на 31-ви јули. -информираат организаторите.