среда, февруари 28, 2024

Магазин

ВидеаВидеоМагазинНаш ИзборНаш избор

(ВИДЕО) Барбара Поповиќ дел од 12 те финалисти на IDJ Show во Србија – ги воодушеви сите изведувајќи ја „Зајди, зајди јасно сонце“

Нов успех на Македонката, со охридско потекло по мајка-Барбара Поповиќ, ќерка на актуелната директорка на фестивалот Охридко лето – Наташа...

ЗанимливостиМагазинНаш ИзборНаш изборОхрид

Познатиот кардиолог Дејан Манчески има роденден – колегите му организираа прослава

Со торта, питулици и ајвар во реномираната охридска болница во народот позната како „Кардиолошко“ денес се прослави роденденот на познатиот...

АктуелноВидеаВидеоМагазинМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Мало маче предизвика сообраќајка во центарот на Охрид – видете што се случи со мачето потоа !

Мало маче кое се појавило на коловозот во кружниот тек кај поранешна „Охридска Банка“ предизвика сообраќајна незгода и застој во...

АктуелноВидеаВидеоМагазинНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Истанбул и УНЕСКО – историјата ставена во погон на модерниот туризам

Продолжуваме со нашите репортажи на темата УНЕСКО и како во светот секаде каде УНЕСКО ставил одредени градови на списокот на...

1 2 6
Page 1 of 6