Редакција

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Голема победа на ГРК Охрид против РК Младост Богданци во Купот на Македонија

Голема победа на ГРК Охрид против РК Младост Богданци во Купот на Македонија Конечен резултат 41:20...

АктуелноОхрид

Министерството за финансии го прифати амандманот за проект за алтернативни извори за водоснабдување на Охрид

Министерството за финансии на претпоследниот ден од амандманската расправа по Предлог-буџетот го прифати амандманот  со кој се бараше да се...

АктуелноОхрид

„Визер“ укинува четири авионски линии, нема веќе да лета од Скопје и Охрид кон Финска, Данска, Италија и Германија

Нискобуџетниот авиопревозник „Визер“ ќе ги прекине летовите на четири линии од Македонија кон Финска, Данска, Италија и Германија. -Оваа авиокомпанија...

Top NewsАктуелноВидеаВидеоглавни-вестиМакедонијаНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Албанија гради нов пат до Св. Наум и обиколница за Поградец

Република Албанија започна со градба на обиколница која ќе поминува околу градот Поградец, со што при влез на градничниот премин...

1 612 613 614 1.043
Page 613 of 1043