(ВИДЕО) Охридскиот и Македонски заводник на виолина Петар Маркоски, овој пат ја изведе Şıkıdım, Dudu, Kiss Kiss – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
МагазинОхрид

(ВИДЕО) Охридскиот и Македонски заводник на виолина Петар Маркоски, овој пат ја изведе Şıkıdım, Dudu, Kiss Kiss

Охридскиот и Македонски заводник на виолина, како светски познатиот Хрват Стјепан Хаусер од 2 Cellos, Петар Маркоски објави уште едно видео, со кое го потврдува својот талент. Овој пат ја изведува песната на Tarkan Medley (Şıkıdım, Dudu, Kiss Kiss).

Петар Маркоски е дечко од Охрид, вљубеник во музиката, кој со себе секогаш и секаде ја носи својата виолина. Снима забавни видеа на разни локации додека свири познати музички дела и неговите видеа се хит на Инстаграм. Се разбира, омилена локација за снимање му е покрај прекрасното Охридско Езеро.

поврзани вести …

(ВИДЕО) Петар Маркоски, охриѓанец со светска слава, најновото видео „I WILL SURVIVE“, со Бенедета Карета

(ФОТО) Петар Маркоски вечерва го имаше прво ТВ гостување во Будимпешта

(ВИДЕО) Петар Маркоски: Уметниците и спортистите се најдобрите промотори на својата држава, ја имам таа привилегија во Охрид да црпам непресушна енергија и инспирација