АктуелноОхрид

Пожар во угостителски објект на улица „15 Корпус“

На 22.05.2024 околу 12.00 часот во СВР Охрид е пријавено дека во угостителски објект на улица „15 Корпус“ во Охрид настанал пожар во кој нема повредени лица. Интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид.

извор: СВР Охрид