АктуелноОхрид

Приведен 74 годишен Охриѓанец кој во Одделението за управни работи при СВР Охрид агресивно се однесувал кон вработените

На 21.05.2024 во 14.45 часот, полициски службеници од СВР Охрид приведоа 74 годишен жител од Охрид, кој претходно во просториите на Одделението за управни работи при СВР Охрид агресивно се однесувал кон вработените. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид