АктуелноОхрид

Охриѓанец пријавил дека на работно место бил физички нападнат од неговиот колега

На 21.05.2024 во 10.00 часот во СВР Охрид е пријавено дека 50 годишен Охрѓанец во службени простории на едно јавно претпријатие во Охрид, каде што работел, бил физички нападнат од неговиот колега од охридското село Љубаништа. По целосно документирање на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СБР Охрид