ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Возобновувањето на традиција во Охрид за Водици во 1993, снимка од документариот филм – Македонија: Границите на раздорот

Почетните неколку минути од документарниот филм „Macédoine: les frontières de la discorde“ (Македонија: границите на раздорот) од 1993 година, на...

АктуелноОхрид

Докторот кој слегувал во провалијата каде што бил охриѓанецот по кој се трагаше ја скршил ногата?

Пронајден е  76-годишниот охриѓанец по кој семејството и полицијата трагаа неколку денови,потврдуваат од СВР Охрид. Ловџии утрово во шест часот...

АктуелноОхрид

Ловџии во провалија ја пронашле колата и охриѓанецот по кој се трагаше деновиве

Пронајден е исчезнатиот  76-годишниотохриѓанец по кој семејството и полицијата трагаа неколку денови.  Како што тврдат блиски на семејството,  ловџии утрово...

АктуелноОхрид

Прекршочна пријава за сопственикот на 40 метарското знаме со сонцето од кутлеш постевено на Водици во Охрид

За малку избегнат инцедент за најголемниот христијански празник Богојавление, 40 метарското знаме со сонцето од Кутлеш, поставени на дел од...

1 429 430 431 770
Page 430 of 770