ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

News1.mk

Започнува второто полугодие со физичко присуство

Поради големите бројки на новодијагностицирани и барања за онлине настава, здравствените власти најавуваат скрининг, постојано следење на состојбата и почитување...

News1.mkАктуелноПоследни Вести

Малишиќ за ТВ 24: Може да се случи лебот да го нема на пазарот поради загубите на фирмите кои го произведуваат

Горан Малишиќ, претседател на групација на мелничко пекарската индустрија Агроглобал Трејд Скопје во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Започнува четвртата сезона од Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“

Утре, 1. февруари 2022 година започнува четвртата сезона на Националната кампања „Ги запознаваме ретките болести“. Проектот е од информативно-едукативен карактер,...

АктуелноОхридСоцијални Мрежи

Пецаков: Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ!

Благодарност за довербата на претседателот Христијан Мицкоски и мојот реизбор во Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ! Со истата желба, енергија...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) “Паркови и зеленило” со активности за одржување на јавното зеленило во стариот дел на градот

Екипите на „Паркови и зеленило" денеска спроведоа активности за тековно одржување на јавното зеленило во стариот дел од градот. Се...

АктуелноОхрид

Советот ја усвои предлог-одлуката за субвенционирање на трошоци за комунални услуги за граѓаните изложени на социјални ризици

Советот на општина Охрид на денешната седма седница ја усвои Предлог-одлуката за спроведување мерки за субвенционирање на трошоци за комунални...

АктуелноОхрид

Велјаноски: Оставката ја поднесов од лични причини – „Охрид пред сѐ“ и натаму ќе биде дел од мнозинството во Советот

Оставката од функцијата советник во охридскиот совет ја поднесов од лични причини, изјави за Супер радио и OhridPress Димитар Велјаноски...

1 341 342 343 377
Page 342 of 377