ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Советникот Димитар Велјаноски од „Охрид пред се“- поднесе неотповиклива оставка

Советникот Димитар Велјаноски  кој на локалните избори беше и носител на независната листа   „Охрид пред се“ поднесе неотповиклива оставка од...

News1.mkВидеаМагазин

(ВИДЕО) Таировиќ -прво наместо „Македонско девојче“ отпеа Бугарско, а сега се извинува и најавува песна „Македонија“

Српската пејачка Теа Таировиќ откако ја разлути македонската јавност со тоа што го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“...

News1.mk

Министерот за здравство Беким Сали најави дека ќе формира нова Комисија за заразни болести, ги повика и Даниловски, Пановски и Марковски

Министерот за здравство Беким Сали преку објава на Фејсбук најави дека наскоро ќе формира нова Комисија за заразни болести и...

Последни ВестиСвет

Урагански ветришта беснеат во северна Европа: Смртно настрадаа повеќе лица, меѓу кои и деветгодишно момче

Урагански ветришта беснеат во северна Европа, а деветгодишно момче го загуби животот во Англија. Силниот ветер што го донесе бурата...

1 342 343 344 377
Page 343 of 377