Видеа

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Во „Св. Еразмо“ се применува нова метода „Артроскопска хирургија на рамен зглоб“

Специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ од Охрид, започна со примена на нова метода „Артроскопска хирургија на рамен...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Спасовски во работна посета на СВР Охрид и Регионалниот центар за гранични работи „Запад“

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски реализираше работна средба со раководствата на Секторот за внатрешни работи Охрид и Регионалниот...

АктуелноВидеаВидеоМагазинПоследни Вести

(ВИДЕО) „COUGAR“- Нова песна и видео спот на Охридскиот рап – артист и DJ Багзи заедно со познатиот продуцент Мечкаров

Денес се промовира најновата песна „COUGAR” и видео записот за истата на охридскиот рап-артист и DJ Багзи заедно со познатиот...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Се гордееме со делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали – „Куќата на Робевци“, „Св. Пантелејмон“, Хотелот „Бисер“ …

Да не се заборават делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали. Македонска АРХитектура Денешната објава ја посвети на еден...

АктуелноВидеаВидеоИнтервјуаОхрид

Славески: Јавниот долг е загрижувачки, може да ја премине црвената линија

Цените растат, животниот стандард паѓа, граѓаните загрижени, Владата смирува, опозицијата обвинува. Тие велат дека мерките од Владата не покажале резултати...

1 16 17 18 22
Page 17 of 22