Охрид

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Најновите изданија промовирани на Прличевите беседи достапни за читателите

Годинашното издание на манифестацијата „Прличеви беседи“ организирана од институциите чиј патрон е познатиот поет и преродбеник Григор Прличев и координирана...

Наш ИзборОхрид

ИПА одржа изборно собрание, избран Управен одбор за наредниот пет годишен мандат

Интернационалната полициска асоцијација (ИПА) регион Охрид, викендов во Охрид одржа Изборно собрание на кое, присуствуваа претседатели и претставници на ИПА...

Охрид

Благодарение на “Heart Safe Cities” и “Cross4all” Специјализираната болница за кардиоваскуларни заболувања ја обнови и надгради медицинската опрема

Благодарение на проектите “Heart Safe Cities” и “Cross4all” кои се дел од Interreg IPA – CBC програмата за прекугранична во...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Лекар од болницата „Св.Еразмо” со отворено писмо до министерот Сали: Каде во светот се соединува Кардиологија со Ортопедија?

Лекарот специјалист Атанас Поп-Стефанија, вработен во Специјализираната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо” од Охрид, упати отворено писмо до јавноста, но...

News1.mkАктуелноОхридПоследни Вести

Полицијата кај Пештани затекнала две лица кои со мрежи вршеле незаконит риболов, а кај Трпејца пронајдени и одземени се шест рибарски мрежи и уловена пастрмка

На 06.02.2022 во периодот од 17 до 22 часот на подрачјето на Охрид реализирани се акциски контроли по Закон за...

1 903 904 905 947
Page 904 of 947