Охрид

Охрид

Почина Примариус доктор Јонче Ковачевски – основоположник и на Медицинскиот центар во Струга

Голема национална загуба - Почина Примариус доктор Јонче Ковачевски - педијатар во пензија, основоположник и главен организатор на Медицинскиот центар...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Жителите на Лакочереј со најава: Не ги пуштаме децата на школо ако утре „Лев Тахор“ се уште тука

Жителите на охридското село Лакочереј, во кое во моментов престојува еврејската верска група „Лев Тахор“, вчеравечер се собрале на протест...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Енергетската криза силен удар по буџетот на Општините и ЈП – Владата нема никаков слух за помагање

Енергетската криза силен удар по буџетот на Општините и Јавните претпријатија.  Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков вели дека ситуацијата е катастрофална...

АктуелноОхрид

„Охридско лето“ за претстојното фестивалско издание со многу повеќе средства од претходните две години

Националната установа „Охридско лето“ за годинaшната фестивалска програма од Министерството за култура доби 32 милионa денари, што е значително повисока...

АктуелноОхрид

Охриѓанка заработи кривична, преку недоличен коментар за еврејската група предизвикала ширење на расистички и ксенофобичен материјал

Денеска полициски службеници од СВР Охрид извршија службен разговор во СВР Охрид со  38 годишна Охриѓанка, која во текот на...

АктуелноВидеоОхрид

Ивановски: Осма година автопатот Кичево – Охрид се уште незавршен, пробиени се сите рокови, а СДСМ ја зголеми неговата цена за 150 милиони евра

На денешен пред 8 години, во 2014та, кај селото Извор, Кичевско,  започнува изградбата на автопатот Кичево до Охрид. Автопат долг...

1 858 859 860 916
Page 859 of 916