Охрид

АктуелноОхрид

ГФК Охрид Лихнидос: Фудбалот е место за спортисти, а не за криминалци – квалитетно судење во Македонија не постои

Од ГФК Охрид Лихнидос преку официјално соопштение, испратено до сите спортски љубители на фудбалот и на клубот, посебно до ФФМ...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Автомобил удри во бетонските блокови од автопатот Охрид-Кичево кој е во изградба

Возило марка пасат попладнево удри во бетонските блокови кои го пренасочуваат патниот правец од автопатот Охрид-Кичево во непосредна близина на...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Нема финансиска помош за Вевчанскиот карневал од Минитерството за култура

Оваа година Вевчанскиот карневал нема да добие финансиска помош од Министерството за култура. Многу вековната традиција нема да биде поддржана...

Наш изборНаш ИзборОхрид

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ секогаш против редот и законите, УЈП и институциите ги штитат граѓаните

Управата за јавни приходи како и сите останати институции дејствува според законите и постапува неселективно и ефикасно. Преку редовните контроли...

1 316 317 318 399
Page 317 of 399