четврток, февруари 29, 2024

Наш Избор

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Пецаков ја поддржа кампањата „Ги запознаваме ретките болести “

Во насока на подддршка на кампањата „Ги запознаваме ретките болести“, градоначалникот Кирил Пецаков денеска оствари средба со претседателка на здружението...

Наш ИзборНаш изборОхрид

Лажна е дојавата за бомба во Охридскиот суд – вработените се вратија на своите работни места

Завршија потребните проверки.  Дојавата за бомба во Охридскиот основен суд е лажна. Вработените се вратија на своите работни места. Инаку Денеска...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Гори блатото кај населбата „Црногорци“, делови од Горно и Долно Лакочереј без струја

Делови од Горно и Долно Лакочереј попладнево се без електрична енергија, откако во блатото кај населбата „Црногорци“ избувна пожар. Жителите...

1 193 194 195 379
Page 194 of 379