четврток, февруари 29, 2024

Актуелно

АктуелноОхрид

ОО СДСМ: Градоначалниците од ВМРО ДПМНЕ среќа што имаа квалитетни претходници, па без многу труд можат да си го тераат својот мандат

Градоначалниците од редовите на ВМРО ДПМНЕ среќа што имаа квалитетни претходници кои беа од редовоте на СДСМ, па без многу...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Жителите на Лакочереј со најава: Не ги пуштаме децата на школо ако утре „Лев Тахор“ се уште тука

Жителите на охридското село Лакочереј, во кое во моментов престојува еврејската верска група „Лев Тахор“, вчеравечер се собрале на протест...

АктуелноВидеоОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Енергетската криза силен удар по буџетот на Општините и ЈП – Владата нема никаков слух за помагање

Енергетската криза силен удар по буџетот на Општините и Јавните претпријатија.  Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков вели дека ситуацијата е катастрофална...

АктуелноОхрид

„Охридско лето“ за претстојното фестивалско издание со многу повеќе средства од претходните две години

Националната установа „Охридско лето“ за годинaшната фестивалска програма од Министерството за култура доби 32 милионa денари, што е значително повисока...

1 682 683 684 742
Page 683 of 742