четврток, февруари 29, 2024

Актуелно

АктуелноОхрид

Ангелоска: Нашата заедничка цел треба да биде обезбедување на финансиска стабилност на секое претпријатие

На продолжението на 15.седница на Советот на Општина Охрид, координаторката на советничката група на СДСМ и коалицијата, Живка Ангелоска, зборуваше...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Донев:Општината уште долго време ќе издвојува средства од буџетот за јавните претпријатија, но ситуацијата е алармантна

Претседателот на Советот на Општина Охрид, Сашо Донев, на денешната 15 седница потсети дека ЈП „Градски гробишта“ произлезе од ЈП...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

УЖ ВМРО ДПМНЕ Охрид реализираше хуманитарна акција со која ќе израдуваат голем број охридски ученици

Една тетратка, едно пенкало, едно дете и еден наставник можат да го променат светот! Во организација на Унијата на жени...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Пецаков оствари средба со претставници на Американскиот совет на млади политички лидери

Остварив средба со претставници на Американскиот совет на млади политички лидери кои денеска, беа во посета на Општина Охрид. На...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Капетанот Устијаноски се обрати во јавноста преку ФБ: Наведени се низа невистини, се освен времето на случувањето на настанот

До почитуваната јавност: Драги пријатели и почитувани сограѓани, во овие сложени моменти за мене и за моето семејство сакам да...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Градоначалникот Кирил Пецаков оствари средба со малиот пливачки херој Марко Пејчиноски

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков денеска оствари средба со младиот пливачки херој Марко Пејчиновски, кој изминатиот викенд исплива 64...

1 463 464 465 741
Page 464 of 741