Актуелно

АктуелноОхрид

Општина Охрид дел од проектот „ЕУ за општините” – ќе добие дел од 5,5 милиони евра наменети за нашата општина

Премиерот Димитар Ковачевски, во своето обраќање на настанот по повод презентација на „Проектот за поврзување на локалните патишта“ во износ...

АктуелноОхрид

(ФОТО)„ Нискоградба“ на терен по објавата за дефектот на раскрсницата на улиците „Галичица“ со „Никола Карев“

Екипи на ЈП НИСКОГРАДБА ОХРИД- Охрид, работаат на отстранување на дефекти на раскрсницата на ул Галичица со ул.Никола Карев и...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Воздвижение на Чесниот Крст Господов, во Сесветиот Храм на Воскресението Христово во Ерусалим

Воздвижение на Чесниот Крст Господов, во Сесветиот Храм на Воскресението Христово во Ерусалим , каде што историски се случило пронаоѓањето на...

1 462 463 464 768
Page 463 of 768