Актуелно

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Црвен крст- 14 јуни насекаде во светот се одбележува како Светски ден на крводарителството

На овој ден Црвен крст Охрид искажува искрена благодарност, признание и почит на сите оние хумани луѓе, крводарители кои несебично...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Побарана авиолинија Тревизо – Охрид на иницијатива на иселениците во Италија

Министерот задолжен за дијаспора Џемаил Чупи испрати барање до Министерството за транспорт и врски за дополнителни авиолинии на релација Тревизо...

АктуелноОхрид

Пецаков: Започнува со функционирање новиот веслачки клуб „Горица Ремо“ – презентирана веслачката опрема обезбедена преку донација од швајцарскиот клуб

Започнува со функционирање новиот веслачки клуб „Горица Ремо“ На 90 години од почетокот на веслачките спортови во Охридското езеро, денеска,...

1 464 465 466 641
Page 465 of 641