Актуелно

АктуелноОхрид

ОК ВМРО ДПМНЕ: Божик е денот на Христовото раѓање, празник на радоста, утехата и благодарноста – Христос се роди! Навистина се роди!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до сите православни верници по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божик. Божик...

АктуелноОхрид

Пецаков: Нека верата во Бога нѐ исполни со надеж и позитивна мисла и нека биде наш мотив за поголемо човекољубие и меѓусебно помагање!

Во духот на најубавите христијански пораки за љубов и благосостојба, упатувам најискрени честитки по повод најголемиот христијански празник Рождество Христово...

АктуелноОхрид

Пецаков: Ова е многу значаен празник, наша работа е да ја чуваме традицијата затоа што ова се вредностите на кои треба да ги учиме нашите деца

Во вкупно 62 градови и населени места во нашата земја, меѓу кои и Охрид, денеска, илјадници деца ќе чекорат во...

1 382 383 384 791
Page 383 of 791