Актуелно

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Учениците од „Св.Климент Охридски и „Кочо Рацин“ во посета на општина Охрид

Третоодделенците  од  основните училишта „Св. Климент Охридски“ и  „Кочо Рацин“ денес беа во посета на Општина Охрид.   Градоначалникот Кирил Пецаков...

АктуелноОхрид

(ФОТО) ИПА регион Охрид реализираше хуманитарна акција наменета за социјално загрозени семејства од Охрид

Викендов, Интернационалната полициска асоцијација, регион Охрид, реализираше хуманитарна акција наменета за социјално загрозени семејства од Охрид. Хуманитарната акција како дел...

АктуелноМакедонија

Петкоска: Од дигитализација добивме само дојави за бомби и хакирани системи, владата на СДС и ДУИ е неспособна, изборите се решение

Министерот Алити кој денес е тема за разрешување бидејќи стана жртва на пазарот изјавува, еден од клучните проблеми е и...

АктуелноОхрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава за Скопјанец кој преку Фејсбук поттикнувал омраза и насилство

СВР Охрид поднесе кривична пријава против  47 годишен жител од Скопје, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „ширење...

1 383 384 385 821
Page 384 of 821