Актуелно

АктуелноОхрид

Бакраческа: Ова коалицирање е да се обезбеди какво такво мнозинство за одржување на оваа климава Влада и обезбедување на позиции

„На денешната маратонска седница продолжуваме со дискусиите за разрешување на министерот без ресор, задолжен за дијаспората Џемаил Чупи од Алтернатива....

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Донев: За време на претходната власт шефови на кабинет на градоначалникот, со договор на дело, земале и по 40.000 денари плата, тоа е мегаломанство и злоупотреба на должност

Како претседател на ВМРО ДПМНЕ додека бевме во опозиција, реагирав не со соопштениеја како сега, туку со прес пред новинари...

АктуелноОхрид

Советот на млади на општина Охрид оствари работна средба со претставници од училишните заедници од средните училишта

На иниицијатива на Секторот за спорт, млади и невладини организации, денес со просториите на Општина Охрид, се одржа работна средба...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Се расчистува мапирана дива депонија на просторот од поранешен Градинар

Се расчистува мапирана дива депонија на просторот од поранешен Градинар По претходно добиен налог од општинскиот инспекторат, екипите на ЈП.Охридски...

1 381 382 383 821
Page 382 of 821