Актуелно

АктуелноОхрид

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид до припадниците на турската заедница: Нека Ви е честит 21 Декември – Денот на наставата на турски јазик

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на припадниците на турската заедница во Охрид и Република Македонија им го честита 21 Декември - Денот...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на припадниците на турската заедница во Охрид и Република Македонија им го честита 21 Декември – Денот на наставата на турски јазик

Мајчиниот јазик и националната мисла се најважни обележја и нераскинливи делови од идентитетот на секој народ. ВМРО-ДПМНЕ Охрид како носители...

АктуелноОхрид

Кривична пријава за шпански државјанин кој привремено живеел во Охрид – фалсификувал пресметките за плата

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Г.Р.(43) од Шпанија, со привремено живеалиште во Охрид, поради постоење основи на сомнение за...

АктуелноОхрид

Пецаков: Започна циклусот “Недела на шпански филмови 2022“ – Манифестацијата е резултат на културната соработка помеѓу амбасадата и локалната самоуправа

Синоќа во НУ Центар за култура “Григор Прличев“, започна циклусот “Недела на шпански филмови 2022“, во организација на Шпанската амбасада...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) „Снегулка“ – Охридската новогодишна бајка низ звуците на Александар Петрески и Марија Цветановска

Александар Петрески ја промовира нова новогодишна детска песна, испеана од возрасни вокали. https://www.youtube.com/watch?v=Fywy_fnZaK4 „Кога бев дете, имав преголема желба за...

1 371 372 373 768
Page 372 of 768