Актуелно – Страница 371 – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024

Актуелно

АктуелноОхрид

Во понеделник во „Христо Узунов“ пригодна свеченост по повод официјалното претставување на мултифункционалното спортско игралиште

Градоначалникот Кирил Пецаков, во понеделник на 28.11.2022 во 12:00 часот во ООУ „Христо Узунов“ ќе присуствува на пригодна свеченост по...

АктуелноИздвојувамеИНТЕРВЈУИнтервјуаНаш изборНаш ИзборОхрид

Македонската снаа од Кенија, Емм Вандера Блажеска, екслкузивно во интервју за Ohrid1: Охрид беше првата дестинација кога прв пат дојдов во Македонија

Емм Вандера Блажеска која веќе неколку години живее во Македонија, поточно Скопје се повеќе го привлекува вниманието , особено преку...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Градоначалникот Пецаков оствари средба со кошаркарите и претставници од ГКК Охрид

Денеска остварив средба со дел од кошаркарите и претставници на Градскиот кошаркарски клуб Охрид. (Градски Кошаркарски Клуб Охрид) На средбата...

АктуелноОхрид

Албански државјанин агресивно се однесувал кон жител од Лескоец и ја повредил неговата сопруга, по што е протеран од земјава

На 23.11.2022 година во 11.10 часот во СВР Охрид приведен е У.Ш..(32) од Корча, Република Албанија. Тој, претходно, во куќа...

1 370 371 372 740
Page 371 of 740