Актуелно

АктуелноОхрид

Кривична пријава за жител од Велешта – запалил суви лисја, а огнот зафатил сува трева, стрништа и нискостеблеста шума околу 4.000 м² и дел од лозје

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 58 годишен жител од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

АктуелноОхрид

Ковачевски: Со Вучиќ и Рама договоривме самит на Отворен Балкан во Охрид и саем на вино и храна во Србија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска имаше онлајн состанок со претседателот на Србија Александар Вучиќ и...

1 304 305 306 425
Page 305 of 425