Македонија

АктуелноМакедонија

Бакраческа: Цената по која се гради, роковите за изградба и бројните коруптивни зделки се дел од сомнежите кои произлегуваат од тајниот договор за изградба на коридорите

„На самиот почеток од мојата дискусија во однос на предлог закон за изменување и дополнување на законот за експропријација сакам...

АктуелноМакедонијаНаш изборНаш Избор

Катја, Ана и Ива од музичкото училиште се закитија со медали од Тревизо, Италија

Трите претставнички од Охрид, ученички во ООМУ „Методи Патче“, постигнаа забележителни резултати и се закитија со значајни награди помеѓу врсниците...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш Избор

Авион кој летал од Дортмунд до Охрид, принудно слетал во Венеција

Авион од компанијата WizzAir кој лета на релација Дортмунд-Охрид предмалку поради итен случај беше пренасочен кон Венеција. Авионот побарал итно...

АктуелноМакедонија

Петкоска: Од дигитализација добивме само дојави за бомби и хакирани системи, владата на СДС и ДУИ е неспособна, изборите се решение

Министерот Алити кој денес е тема за разрешување бидејќи стана жртва на пазарот изјавува, еден од клучните проблеми е и...

1 2 8
Page 1 of 8