Македонија – Страница 2 – Ohrid1
четврток, февруари 22, 2024

Македонија

Македонија

Десет полицајци повредени при рација во затворот Идризово, повредени и 10-тина затвореници

Десет полицајци се повредени во судир со група затвореници при претрес во полуотвореното одделение во Казнено поправната установа Идризово. Како...

МакедонијаНаш изборНаш Избор

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ водат попустлива надворешна политика, Македонија се условува со работи кои не се барани од останатите земји кога пристапувале кон ЕУ

Надворешната политика на власта на СДС и ДУИ е попуслива, нема основен принцип да го заштити националниот интерес и оди...

МакедонијаНаш Избор

Мицкоски: 15 месеци водиме конзистентна политика и нема да го прифатиме овој бугарски диктат ниту сега, ниту во иднина бидејќи задира во македонскиот идентитет

Во текот на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на средбите со граѓаните  јасно...

АктуелноВидеаВидеоМагазинМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО/ФОТО) Албанија гради платформи, пешачки патеки, тобогани во езеро, и никој не го доведува УНЕСКО статусот во прашање

Ако погледнеме што се има изградено и што се гради во моментов во самото Охридско Езеро во Албанија, и таа...

АктуелноМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

Зошто Владината УНЕСКО комисија ја блокира градба на катна гаража во Охрид ? !

Нема почеток на градбата на катната гаража во Охрид, бидејќи „Националната комосија за УНЕСКО“ при владата на Македонија во Скопје...

1 2 3 12
Page 2 of 12