Редакција

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Честитка на градоначалникот Пецаков до српската заедница по повод празникот Св. Сава

Градоначалникот Кирил Пецаков, по повод празникот Свети Сава упати празнична честитка до припадниците на српската заедница. – Со најискрени желби за здравје,...

News1.mk

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески добил смртна закана – препорачанато писмо било испратено од Битола

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, добил смртна закана доколку не биде запрена постапка за еден конкретен предмет. Ваквата информацијата што...

АктуелноОхрид

„Фронт 21/42“: Нов закон во корист на урбаната мафија – Владата повторно овозможува урбанизација на селата во заштитените подрачја, како Лагадин, Љубаништа и Елшани

Од Еколошкото здружение на граѓани „Фронт 21/42“ излегоа со јавен став во врска со Предлог Законот за изменување и дополнување...

News1.mkМакедонијаНаш изборНаш ИзборПоследни Вести

МЗ: Комисијата за заразни болести препорача второто полугодие да се одвива со физичко присуство на учениците

Комисијата за заразни болести, следејќи ја епидемиолошката состојба, препорача почнувањето на второто полугодие од учебната 2021–2022 год, наставата да се...

1 972 973 974 1.016
Page 973 of 1016