Редакција

АктуелноОхрид

(ВИДЕО) Сефиданис со објаснување зошто повторно не функционира дигиталниот споменик на Прличев

 Неодамна, од сѐ уште неразјаснети причини, повторно беше прекинат доводот на струја до дигиталниот споменик. Како што можете да видите...

АктуелноОхрид

Апел од Бернскиот комитет да се прекинат сите проети и активности околу Охридското Езеро, спротивни на УНЕСКО

Комитетот на Бернската конвенција во Советот на Европа упати апел до Мaкедонија да ги прекине сите проекти и активности околу...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Повторно прекинат доводот на струја до дигиталниот споменик на Григор Прличев – на кого му пречи?

Кратка информација за сите кои нѐ прашуваа зошто дигиталниот споменик на Григор Прличев не функционира периодов. Неодамна, од сѐ уште...

АктуелноОхрид

ЦУК: Поради одрони на магистралниот пат Кичево -Охрид кај с.Врбјани сообраќајот се довива по една коловозна лента

Од АМСМ известуваат дека поради одрони на магистралниот пат Кичево-Охрид кај с.Врбјани од 12:30 часот, сообраќајот се одвива по една...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Општина Охрид дава силна поддршка за учениците со специфични потешкотии во учењето

Општината Охрид дава силна поддршка за унапредување на правата и образовните услови за лицата и учениците со специфични потешкотии во...

Наш ИзборНаш изборОхрид

Левица: Новите вработувања во ЈП ,,Билјанини извори” се доказ за широката коалиција меѓу ДПМНЕ и СДС

До локалниот огранок на политичката партија Левица - Охрид пристигна информација за нови вработувања во Јавното претпријатие ,,Билјанини Извори" за...

АктуелноОхрид

Вербална караница помеѓу три лица завршила со физичка пресметка во која бил употребен метален предмет – едно лице е во болница

На 10.12.2022 година во 12,30 часот, во работилница лоцирана на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир...

1 610 611 612 1.043
Page 611 of 1043