Редакција

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Кадетите на ГРК Охрид се враќаат со голема победа од Кичево

Асови Кичево - ГРК Охрид (10:20) 18:38 Најдобри поединци во победничкиот тим беа Лука Лангоски со 11 и Никола Стефаноски...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

Ковачевски: Процедурите се олеснети, компаниите да инвестираат во фотонапонски централи за долгорочно помали сметки за струја

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Охрид ја посети фабриката за производство на печурки Органска Буковка ДОО. Оваа компанија со користење...

АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Ковачевски посети семејство во Охрид кое користи струја од фотоволтаици

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска во Охрид го посети семејството Тодороски, кое има инсталирано кровна...

АктуелноОхрид

Кривична пријава за жител од Прењас – Албанија, при негов претрес во Струга полицијата пронашла кокаин

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 38 годишен жител од Прењас, Република Албанија, поради постоење основи на сомнение за сторено...

АктуелноОхрид

Паскали со неколку прашања до министерката за култура: Што се случува со локалитетите каде што се пронајдени златните маски? Дали Вие си играте мајтап со нас? Зошто нема работа за археолози во Охрид?

Никола Паскали дипломиран археолог, специјалност подводна археологија, истражувач, спелео нуркач, фотограф, еко активост, упати јавно прашања до министерката за култура...

1 410 411 412 815
Page 411 of 815