АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Утре неколку часа без вода корисниците на сите улици од стариот дел на градот

Поради приклучување во мрежа на новата водоводна линија на улицата „Христо Узунов“, на ден 07.12.2022 година (Среда) од 09:00 часот, неколку часа без вода ќе бидат корисниците на сите улици од стариот дел на градот, информираат од ЈП „Водовод “ Охрид.