АктуелноОхрид

Во пожар на рид над хотел во Охрид, изгореа 100 квадрати борова шума

Во пожар на рид над хотел во Охрид, изгореа 100 квадрати борова шума.

На 24.12.2021 во 16.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека во близина на хотел во Охрид на рид над хотелот настанал пожар при што горела борова шума на површина од околу 100 квадрати, соопшти МВР.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Охрид.