ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш изборОхридСвет

(ВИДЕО) Нашиот Валентин Андон веќе го оствари „американскиот сон“

Брендот „Активити“ ( activitea.shop ) кој во САД го основа македонецот Валентин Андон брзо го освојува пазарот на Америка, а...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Силен земјотрес со епицентр во Грција, почувствуван и во Охрид и Струга

Предмалку два силни земјотреси ги вознемирија жителите од Охридско струшкиот регион. Земјотресот со јачина од 5.5 степени регистриран во Грција....

АктуелноВидеаИнтервјуаНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Наумов: Поделбата на светата црква на источна и западна било иницирано во Охрид

Од туристички аспект катедралната црква Св Софија е најрепрезентативниот куптурно историски објект во Македонија и пошироко. Оваа црква има светско...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Струшки вечери на поезијата го објавија конкурсот за Меѓународната награда „Мостови на Струга“ за 2022 година

Конкурсот, како што соопштија од дирекцијата на СВП, ќе трае до 20 февруари годинава, а лауреатот ќе биде објавен на...

1 752 753 754 768
Page 753 of 768