Ohrid1 – Страница 641 – Се од Охрид!
недела, февруари 25, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Во Охрид денеска 54 нови позитивни на КОВИД 19 и оздравени 3 лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се нови 1.171 случај на КОВИД-19, оздравевени се 204 пациенти, починале шест лица, а уште...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

ОК ВМРО ДПМНЕ: На Божиќ се губи темнината на безнадежноста, а се појавува светлината на Божјата милост

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до сите православни верници по повод големиот христијански празник Рождество Христово – Божиќ. Божиќ...

АктуелноНаш изборОхрид

Пецаков: Овој празник нека ни даде снага мирно и достоинствено да ги победиме сите искушенија и зла

Драги христијани со православна вероисповед и почитувано свештенство на Mакедонската Православна Црква, ви го честитам најголемиот и најрадосниот празник Божиќ...

АктуелноНаш ИзборОхрид

Специјализираната болница за кардиоваскуларни заболувања ,,Св. Стефан” – Охрид се приклучи кон кампањата “Храбро срце”

Во рамките на кампањата за подигање на на свеста за органодарување , се приклучи и болницата за Кардиоваскуларни заболувања од...

1 640 641 642 656
Page 641 of 656