Ohrid1 – Страница 585 – Се од Охрид!
недела, февруари 25, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Наш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Советот на за развој на Југозападниот плански регион ја разгледуваше информацијата за Грантова шема во рамки на проектот „Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој – втора фаза на спроведување“

Денеска се одржа втората седница на Советот на за развој на Југозападниот плански регион. На дневен ред беа повеќе точки...

News1.mkНаш изборНаш ИзборПоследни Вести

Учениците од основните училишта да не носат маски, предлага Комисијата за заразни болести

На денешната прес конференција на комисијата за заразни болести д-р Александар Петличковски соопшти дека се укинува задолжителното носење маски за...

Наш ИзборОхрид

Донесен правилник за доделување еднократна парична помош на физички лица, оперативен зафат надвор од државата до 15.000 денари

Советникот од ВМРО ДПМНЕ Перчо Божиноски ја образложи одлуката за донесување Правилник за критериумите и постапка за доделување еднократна парична...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: Дневен центар за деца со церебрална парализа на просторот во поранешната касарна

Гарантиравме подобра грижа за сите охриѓани и тоа го реализираме Советот на Општина Охрид, на денешната седница едногласно ја усвои...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Сведоштво на жена за чудо извршено над неа за време на бдението на Св. Игнатиј Богоносец во црквата Св. Троица во Охрид

  На наша сеопшта радост, денеска во храмот ни дојде верничка која озарена во ликот од радост посведочи за чудото...

1 584 585 586 656
Page 585 of 656