ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Уапсен охриѓанец кој при полициска контрола се обидел да проголта дрога

На 22.09.2022 во 17.30 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид и Секторот за...

АктуелноОхрид

Здружението на пензионери на општините Охрид и Дебрца реагира на објавата од Спасески, еве што велат тие …

Здружението на пензионери на општините Охрид и Дебрца реагира на објавата од Крсте Спасески. Во продолжение го објавуваме демантот во...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) ЈП Охридски комуналец во акција за расчистување на повеќе локации низ градот

Јавното претпријатие „Охридски комуналец“ од рано утринава спроведува акција за расчисутвање и уредување на повеќе локации низ градот. Екипи на...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пецаков: ЈОУДГ „Јасна Ристеска„ Охрид и во услови на криза функционира стабилно

Сите тековни и заостанати обврски се исплатени и градинката сега не должи финансиски средства. Општина Охрид превзеде дел од трошоците...

АктуелноОхрид

Ковачевска Башуроска: Огромна благодарност до донаторите кои учествуваа во подобрувањето на условите во оваа установа, што влијае на вкупниот квалитет на здравствените услуги за нашите пациенти

Поводот на денешнава средба со медиумите е нашата потреба јавно да се заблагодариме до поединци и општествено одговорни институции кои...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО и ФОТО) 40 години ЈЗУ Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања – “Свети Стефан”

Прес конференција на директорката на  ЈЗУ Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања - "Свети Стефан",  Елена...

1 525 526 527 770
Page 526 of 770