ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Охрид

Одлука за спроведување на стратегиска оцена за планскиот документ урбанистички проект вон опфат на урбанистички план за формирање на градежни парцели на КП Лескоец

За планскиот документ Урбанистички проект вон опфат на урбанистички план за формирање на градежни парцели на КП 898/1 КО Лескоец,...

АктуелноОхрид

Познати добитниците на стипендии наменети за лица со ретки болести и посебни потребни во општина Охрид

Постапувајќи по Јавниот повик за доделување на стипендии на лицата со ретки болести и посебни потреби во општина Охрид, комисијата...

АктуелноОхрид

Пецаков: Срдечни честитки по повод големиот празник Свети Сава – Македонскиот и Српскиот народ имаат нераскинлива поврзаност

Во мое лично име и во името на Општина Охрид Ви упатувам срдечни честитки по повод големиот празник Свети Сава...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Честитка на градоначалникот Пецаков до српската заедница по повод празникот Св. Сава

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков упати честитка до српската заедница и до останатите припадници од православна вероисповед кои го чествуваат...

АктуелноОхрид

„Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан“ со понуди на тендерот за субвенции за нови летови

Авиокомпаниите „Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан ерлајнс“ доставија понуди на тендерот за доделување финансиска поддршка за нови авиолинии од Меѓународниот...

АктуелноОхрид

ОК ВМРО ДПМНЕ: Левица пред да објави нешто треба најпрвин истото да го провери, а во конкретниот случај не постои никаква Одлука донесена од страна на Гимназијата

Левица како продолжена рака на СДСМ стана главен ширач на лаги и дезинформации мислејќи дека така ќе биде поинтересна за...

АктуелноОхрид

Раководството на Гимназијата ја демантира Левица: Нема укинување на малиот одмор, нема да дозволиме да се нарушува угледот на Гимназијата

Почитувана охридска јавност, Со неверување ги читаме изнесените информации од страна на одреден центар за лаги каде што се вели:...

АктуелноОхрид

Ќе се доделуваат канти за отпад за улиците „Марко Нестороски„ , „Васил Главинов“ и „Крсте Мисирков“

Oпштина Охрид согласно Програмата за заштита на животна средина и природа  во оперативната 2023 година  ќе врши доделување на пластични...

1 425 426 427 768
Page 426 of 768