Ohrid1 – Страница 338 – Се од Охрид!
четврток, февруари 22, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Апел од Бернскиот комитет да се прекинат сите проети и активности околу Охридското Езеро, спротивни на УНЕСКО

Комитетот на Бернската конвенција во Советот на Европа упати апел до Мaкедонија да ги прекине сите проекти и активности околу...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Повторно прекинат доводот на струја до дигиталниот споменик на Григор Прличев – на кого му пречи?

Кратка информација за сите кои нѐ прашуваа зошто дигиталниот споменик на Григор Прличев не функционира периодов. Неодамна, од сѐ уште...

АктуелноОхрид

ЦУК: Поради одрони на магистралниот пат Кичево -Охрид кај с.Врбјани сообраќајот се довива по една коловозна лента

Од АМСМ известуваат дека поради одрони на магистралниот пат Кичево-Охрид кај с.Врбјани од 12:30 часот, сообраќајот се одвива по една...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Пецаков: Општина Охрид дава силна поддршка за учениците со специфични потешкотии во учењето

Општината Охрид дава силна поддршка за унапредување на правата и образовните услови за лицата и учениците со специфични потешкотии во...

Наш ИзборНаш изборОхрид

Левица: Новите вработувања во ЈП ,,Билјанини извори” се доказ за широката коалиција меѓу ДПМНЕ и СДС

До локалниот огранок на политичката партија Левица - Охрид пристигна информација за нови вработувања во Јавното претпријатие ,,Билјанини Извори" за...

АктуелноОхрид

Вербална караница помеѓу три лица завршила со физичка пресметка во која бил употребен метален предмет – едно лице е во болница

На 10.12.2022 година во 12,30 часот, во работилница лоцирана на улицата „Кленоец“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) На новиот автопат Охрид – Кичево се појави езерце, нема канал, а шахтата не е функционална!

На автопатот Охрид - Кичево, се појави езерце кај Оровник. Граѓните на соцојалните мрежи објавуваат видеа и коментираат дека после...

1 337 338 339 651
Page 338 of 651