ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Свикана осмата седница на Советот на општина Охрид

Охридските советици во четврток 10,02 ќе ја одржат осмата седница. Предвидени се 42   Седточки од Дневниот  ред и тоа:...

News1.mk

Заедничкото чествување на Гоце Делчев е фатален удар врз македонската самобитност, велат од здружение на историчарите

Здружението на историчарите на Република Македонија изразува револт и загриженост по повод најавите дека Бугарија и Република Македонија подготвуваат заедничко...

АктуелноОхрид

ЈП “Нискоградба” на ул. Будва поставува фекална канализација, а активно работи и на “Македонски Просветители”

Директорот на ЈП "Нискоградба" Охрид, Александар Трпеноски, денеска изврши увид на градежните активности на улиците "Будва" и "Македонски Просветители". На...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Сложен оперативен зафат направен на гинеколошкото оделение при Општата болница

Денес на одделот за гинекологија и акушерство беше изведен сложен гинеколошки зафат на абдоминална хистеректомија со билатерална салпинго - офоректомија,...

News1.mk

Слобода за Јане Ченто: Рашковски пуштен со гаранција од 192 илјади евра, а Јане Ченто со гаранција од 10 фамилии остана во Шутка

Каква е правдата или поточно неправдата може да видите од две слики. Рашковски пуштен од ДОМАШЕН ПРИТВОР со гаранција од...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Со промоција на монографијата НУ Библиотека „Григор Прличев“ ќе се одбележи 70 годишнината од почетокот на култната манифестација „Прличеви беседи“

Националната установа Библиотека „Григор Прличев“ со промоција на монографијата „Прличеви беседи – хроника на еден културен настан“ ( 1952 –...

1 338 339 340 377
Page 339 of 377