ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Денес се празнува Светиот маченик Талалеј

Родум од Ливан, од татко Верукиј и мајка Ромилија; осумнаесетгодишно момче со прекрасен изглед, со коса црвеножолта. Лекар по занимање....

АктуелноОхрид

Притвор за охриѓанецот кој пренесувал над 86 килограми марихуана по патот Прилеп-Градско

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, за кое постои основано сомнение дека сторило...

АктуелноОхрид

Охриѓанецот Боби Мојсовски потпиша долгогодишен договор со издавач од Холивуд за целокупниот бренд – “Mirror Forge”

Охриѓанецот Боби Мојсовски на социјалните мрежи сподели ГОЛЕМАТА ВЕСТ! Потпишав Долгогодишен Договор со Инвеститор/Издавач од срцето на Холивуд за целокупниот...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Се гордееме со делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали – „Куќата на Робевци“, „Св. Пантелејмон“, Хотелот „Бисер“ …

Да не се заборават делата на Охридскиот архитект и конзерватор Тодор Паскали. Македонска АРХитектура Денешната објава ја посвети на еден...

АктуелноВидео

(ФОТО И ВИДЕО) 23-годишен охриѓанец дел од меѓународна криминална група фатена со дрога вредна околу 300.000 евра

Во текот на вчерашниот ден (31.05.2022) во прилепско, Министерството за внатрешни работи, поточно полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција...

1 295 296 297 430
Page 296 of 430