ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Бакраческа: Успешно организиран традиционалниот Охридски пливачки маратон

Денеска на патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охридското пристаниште успешно организиран традиционалниот Охридски пливачки маратон. Честитки до маратонците!...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Падобранците од „Аеро клуб Скопје“ ја збогатија маратонската програма

Традицијата и континуитетот на охридскиот пливачки маратон продолжи. Успешно организиран пливачкиот маратон во Охрид – гордост на цела Македонија, благодарение...

АктуелноОхрид

Лолеска: Чест и задоволство е да ја презентирам националната кампања Ги Запознаваме Ретките Болести на третата по ред регионална конференција “Caring For Rare”

Чест и задоволство е да ја презентирам националната кампања Ги Запознаваме Ретките Болести на третата по ред регионална конференција "Caring...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Аргентинецот Матијас Дијас Хернандес е победник на 35. Охридски пливачки маратон

Аргентинецот Матијас Дијас Хернандес е победник на 35. Охридски пливачки маратон кој денес се пливаше на патеката „Климе Савин“. Честа...

АктуелноОхрид

Села ги повика сопартијците од Струга до Липково да го поддржат новиот претседателот на Алијанса

Зијадин Села, кој минатиот месец поднесе оставка на претседателската функција во Алијанса за Албанците поради поразот на партијата на изборите...

Актуелноглавни-вестиМакедонијаНаш изборНаш ИзборОхрид

Пендароски не ги додели наградите на годинешниот „Охридски пливачки маратон“

Претседателот на Македонија Стево Пендароски не ги закити со медали и награди победниците на Охридскиот пливачки маратон кој денес се...

АктуелноОхрид

(ФОТО) Пендаровски се појави на маратонот, локалната не го покани, дали дојде на покана на Агенцијата за спорт и млади или самоиницијативно?

Претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски се појави на 35. Охридски пливачки маратон. – На стартот, претседателот Пендаровски им посака...

АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Јованоска раскажува голгота која ја поминале како семејство, видеото мора да го видите поради превенција

Измамниците продолжуваат да демнеат.  Измислуваат секакви начини да дојдат до финансиски средства. Жртви се претежно постари лица. Имено и покрај...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Бигорски манастир со соопштение по повод утрешната манастирска слава, Отсекување на главата на Св.Јован Крстител

Во пресрет на главната манастирска слава на Свештената Бигорска Обител, во спомен на Отсекувањето на главата на Свети Јован Крстител...

1 296 297 298 530
Page 297 of 530