четврток, февруари 29, 2024

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Кутаноски: Нашите добронамерни и позитивни активности се претвораат во нечии грешки и лични интереси

По објавата на Охрид1 за ски лифтот кој е поставен на Горна Белица, со своја реакција се јави Никола Кутаноски...

АктуелноОхрид

Во моментов повторно интервенција на ТППЕ Охрид и НП Галичица за евакуација на луѓе од заглавени возила на Галичица – втор ваков случај денес

Во моментов повторно интервенција на ТППЕ Охрид - Пожарна и Национален парк Галичица за евакуација на луѓе од заглавени возила...

ВидеаВидеоНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на светско наследство во опасност – Владата не прави ништо

Урбанизацијата, дивоградбите и загадувањето се реална закана Охридскиот регион од заштитено подрачје под УНЕСКО, да се најде на листата на...

1 294 295 296 650
Page 295 of 650