ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноОхрид

Градоначалникот Пецаков во посета на ЈУ “Национален парк Галичица”

Бев во посета на ЈУ „Национален парк Галичица“. Оваа институција е многу важен дел од функционирањето на Охрид. Дискутиравме за...

Охрид

СДСМ Охрид: Наместо да започне да работи во интерес на градот, Пецаков се занимава со дневно политички прес конференции и изнесува смешни математички анализи

Искрено жалиме што новиот градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков со вчерашната прес конференција официјално влезе во шемата на евтина популистичка...

АктуелноОхрид

Наумоски го објави советничкиот број: Им стојам на располагање на граѓаните за сите предлози, иницијативи и поплаки

Независниот советник Антонио Наумоски како што вети во предизборната кампања на дело покажува дека ќе работи во интерес на граѓаните....

АктуелноОхрид

Костовски по обелоденувањето на долговите на ЈП: За вистината да биде целосна треба да се спомнат и други параметри

По денешната прес конференција на градоначалникот Кирил Pецаков, на која ги обелодени долговите на јавните претпријатија и општината, сите молчат....

АктуелноНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Пецаков: Долгот на Општина Охрид заедно со ЈП е 22 милиони евра

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков на денес одржаната прес конференција  информира за затекнатата финансиска состојба на општината и јавните претпријатија....

1 155 156 157 162
Page 156 of 162