Охрид

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Обвинителството бара притвор за стружанецот кој чувал и продавал марихуана

Oбвинителството донесе наредба за спроведување на истрага против дилер на марихуана во Струга. Од Обвинителството информираат дека осомничениот 27-годишен стружанец,...

UncategorizedАктуелноОхрид

(ФОТО) Планинската спасителна служба од Охрид доби нова опрема за хеликоптерско спасување

По воспоставувањето на соработката со армискиот воздухопловен ВИНГ и реализацијата на интензивните заеднички тренинзи минатата година, ја увидовме потребата од...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Центар за јавно здравје Охрид со годишен извештај за квалитетот на водите во нашето поднебје

Во склоп на реализација на Програмата за превентивна здравствена заштита,како и активностите за континуиран здравствено-еколошки надзор, екипа на ЈЗУ ЦЈЗ...

1 382 383 384 447
Page 383 of 447