четврток, февруари 29, 2024

Наш избор

Наш ИзборНаш изборОхрид

Аврамоска: ДПМНЕ и нивните локални медиумски сателити шират лаги и клевети за присуство на комисии

Излагање на советничката Виолета Аврамоска за пласираните невистини во одредени медиуми дека поради нејзино отсуство, не се изгласа социјална помош...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Честитка на градоначалниот Кирил Пецаков по повод Денот на Светите Кирил и Методиј

По повод 24.Мај, Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, градоначалникот Кирил Пецаков упати празнична честитка....

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Ученичката Илина Илоска освои прво место на литературниот и Ликовен конкурс по повод патрониот празник на О.У Братство Единство

По повод патрониот празник на О.У Братство Единство Охрид , училиштето објави Литературен и Ликовен конкурс под мото ” Да...

1 331 332 333 381
Page 332 of 381