Наш избор

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Заврши акцијата за чистење на магистрален пат Охрид-Св.Наум, само од дивите кампери собрани стотина вреќи отпад

Денеска екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец” завршија со акцијата која изминативе 15 дена ја спроведоа за расчистување на расфрланот комунален отпад...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Посебен ограден простор со контејнери наменет за отпадот од населбата „Канео“ и тешко пристапниот терен

За справување и надминување на проблемите со депонирање на отпадот од населбата „Канео” и тешко пристапниот терен , Ј.П.„Охридски Kомуналец”...

АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Средба помеѓу директорите на општинските училишта и претставници на СВР Охрид

Во просториите на Општина Охрид, денес, се одржа средба на која присуствуваа градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков, службите на...

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Успешен настап на нашите репрезентативци на Балканското Првенство У13 во Пале, Босна и Херцеговина!

Доријан Петкоски го освои златниот медал и со тоа стана Балкански шампион а Томи Блажевски го освои бронзениот медал. Одличен...

1 2 3 133
Page 2 of 133